Creative Arts Winners – Youth Contests

CONGRATULATIONS!

We tip our hats to you youngsters! You have the eye for true Texas creativity, yeehaw! We hope y’all continue to participate in Creative Arts at the greatest State Fair for years to come. Congratulations! Search for your name below.

Click on a department to see the winners

Dept. A: Fine Art
Dept. B: Ceramics and Hand-Painted China
Dept. C: Designer Craftsman
Dept. D: Dolls
Dept. G: Holiday Corner
Dept. H: Needlepoint, Crewel, and Counted Cross Stitch
Dept. I: Needlework and Sewing
Dept. J: Afghans, Rugs, Quilts, and Bedspreads
Dept. K: Photography
Dept. L: Scale Models

Department A: Art

Class Ribbon Name City/State
Lot 126 – ANIMAL/BIRD – JUNIORS
JUNIOR SECTION- OIL/ACRYLIC/PASTEL
1st MADELEINE ALEXANDER Keller, TX
2nd ARIANA M KIMBALL Duncanville, TX
3rd TYLER P DANLEY Euless, TX
HM PETRA L MARCH Frisco, TX
Lot 127 – STILL LIFE,FOOD & VEGS,FLOWERS
JUNIOR SECTION-OIL/ACRYLIC/PASTEL
1st SHAINA BANERJEE Frisco, TX
2nd VICTORIA KRASNOVA Prosper, TX
3rd SOLENE A MALEZIEUX Magnolia, TX
HM OLIVIA PARK Irving, TX
Lot 128 – LANDSCAPE / SEASCAPE
JUNIOR SECTION, OIL / ACRYLIC / PASTEL
1st MAYA P HENDERSON Melissa, TX
2nd KAYLIE H VON HONAKER Bedford, TX
3rd ALEXANDRA SANTIAGO Flower Mound, TX
HM EUNICE KIM ,
HM BOONE SIMMS Dallas, TX
Lot 129 – PORTRAIT – OIL,ACRYLIC,PASTEL
JUNIOR SECTION,OIL,ACRYLIC,PASTEL
1st KELSEY CHEN Dallas, TX
2nd MIA BARNETT Dallas, TX
3rd JULIA K JARMULAK Roanoke, TX
HM BRUHATI CHERUKURI ,
HM EMI THOMAS Flower Mound, TX
HM JOSHUA R THOMAS Southlake, TX
Lot 130 – ABSTRACT, OIL ,ACRYLIC,PASTEL
ABSTRACT/ OIL ,ACRYLIC,PASTEL – JUNIORS
1st KELSEY CHEN Dallas, TX
2nd MEGAN ALDRIDGE Forney, TX
3rd AVA MARTIN Euless, TX
Lot 131 – ANY SUBJECT,OIL,ACRYLIC,JRS
JUNIOR SECTION, OIL,ACRYLIC,PASTEL
1st KELSEY CHEN Dallas, TX
2nd SOLENE A MALEZIEUX Magnolia, TX
3rd HANNAH J NATHER FORT WORTH, TX
HM ELISE AKIN Irving, TX
HM ARIANA M KIMBALL Duncanville, TX
Lot 132 – ANIMAL / BIRD – WATER COLOR
JUNIOR SECTION, WATER COLOR
1st STELLA WATSON Winnsboro, TX
2nd MADELEINE ALEXANDER Keller, TX
3rd JOSHUA R THOMAS Southlake, TX
HM HARRISON OBERG Runaway Bay, TX
HM JULIA K JARMULAK Roanoke, TX
Lot 133 – PORTRAIT- WATER COLOR-JRS
JUNIOR SECTION, WATER COLOR
1st MADELEINE ALEXANDER Keller, TX
2nd FAITH L DIXON Van Alstyne, TX
3rd HANNAH J NATHER FORT WORTH, TX
Lot 134 – ANY SUBJECT- WATER COLOR-JRS
JUNIOR SECTION, WATER COLOR
1st YIWEI SHEN Irving, TX
2nd ARIANA M KIMBALL Duncanville, TX
3rd MARIANA BAUTISTA-SANTANA Scurry, TX
HM ESHA R GUNDAM PLANO, TX
HM JULIA K JARMULAK Roanoke, TX
Lot 135 – ANIMAL / BIRD – JUNIOR INK
ANIMAL / BIRD – JUNIOR INK
1st SAMUEL A SMITH Mesquite, TX
2nd TYLER P DANLEY Euless, TX
3rd ANIKA R BAHRI Cedar Park, TX
HM SOPHIA S FOSTER Allen, TX
HM GRACE FLORES Lewisville, TX
Lot 136 – PORTRAIT – INK – JUNIORS
PORTRAIT – INK – JUNIORS
1st SHAINA R JOSHUA Plano, TX
2nd MEGAN SANDERS Arlington, TX
Lot 137 – ANY SUBJECT – INK JUNIORS
JUNIOR SECTION-INK
1st MAX STOCKDALE Flower Mound, TX
2nd HARPER BURT Dallas, TX
3rd HANNAH J NATHER FORT WORTH, TX
HM PETRA L MARCH Frisco, TX
HM EMMA E BRANTLEY Richardson, TX
Lot 138 – ANIMAL/BIRD -CHARCOAL-PENCIL
JUNIOR SECTION, CHARCOAL OR PENCIL
1st MAITRI MIRPURI Allen, TX
2nd MIA BARNETT Dallas, TX
3rd MEGAN SANDERS Arlington, TX
HM TYLER P DANLEY Euless, TX
HM CONNIE LU Flower Mound, TX
Lot 139 – LANDSCAPE / SEASCAPE-JUNIORS
JUNIOR -CHARCOAL OR PENCIL, SCRATCH ART
1st SAFIYYA PATANAM Houston, TX
2nd ALLISON GEDDIE Burleson, TX
3rd SRIYA KATANGURU Irving, TX
HM ABIGAIL PIERCE Flower Mound, TX
HM LAUREN A PIERCE Euless, TX
Lot 140 – PORTRAIT-CHARCOAL R PENCIL
JRS-CHARCOAL OR PENCIL, SCRATCH ART
1st REAGAN B ROBINSON Aledo, TX
2nd LAURIE G MOREL Flower Mound, TX
3rd FAITH L DIXON Van Alstyne, TX
HM BRUHATI CHERUKURI ,
HM ANISH GOEL Irving, TX
HM ARSHIA ROY Allen, TX
Lot 141 – STILL LIFE, FOOD&VEGS, FLOWERS
JRS CHARCOAL OR PENCIL / SCRATCH ART
1st AISHWARYA KOTHALANKA Allen, TX
2nd BOONE SIMMS Dallas, TX
3rd JOSHUA R THOMAS Southlake, TX
Lot 142 – ANY SUBJECT-SCRATCH ART/JRS
JRS-CHARCOAL OR PENCIL, SCRATCH ART
1st SYDNEY N FAWKS Dalllas, TX
2nd ASHLEY ZHANG ,
3rd GRACE M MILLSAP Azle, TX
HM FAITH L DIXON Van Alstyne, TX
HM AISLINN J PAIS San Antonio, TX
HM ISABELLA S NAVARRO Irving, TX
Lot 143 – TOWN,CITYSCAPE-ARCH./BLDG
JUNIOR SECTION – ANY MEDIUM
1st ESHA R GUNDAM PLANO, TX
2nd KELSEY CHEN Dallas, TX
3rd HARPER BURT Dallas, TX
Lot 144 – ST FAIR THEME-‘Y MEDIUM,CUR YR
JUNIORS- ANY MEDIUM
1st OLIVIA PARK Irving, TX
2nd JAMIE YOON Irving, TX
3rd STACY HONG Dallas, TX
HM GRACE LEE Irving, TX
HM ALICE WON Irving, TX
Lot 145 – ART W EMBELLISHMENTS, JUNIORS
ART WITH EMBELLISHMENTS, JUNIORS
1st NINA T RUSH Fort Worth, TX
2nd MORIAH Z NATHER Fort Worth, TX
3rd BENJAMIN THUNDERHAWK DUNCANVILLE, TX
Lot 146 – ANY SUBJECT-ANY MEDIA AGE 6YRS
ART CHILDREN AGE 6
1st MAHIKA AKARAPU Irving, TX
2nd HUNTER LI ,
3rd ARYA LEE ,
HM MAXIMUS S REYNOLDS Dallas, TX
HM FITZ MCCARTY Dallas, TX
Lot 147 – ANIMALS,ANY MEDIA AGE 6 YRS
ART CHILDREN – AGE 6
1st KYLER NAWIKAMUL ,
2nd SELIN SHON ,
3rd SAKETH CHATRATHI Frisco, TX
HM BRODY MCPHAIL Carrollton, GA
HM ZOEY M FORMAN The Woodlands, TX
Lot 148 – ST FAIR THEME-ANY MEDIA 6 YRS
ART CHILDREN – AGE 6
1st KYLER NAWIKAMUL ,
2nd BEATRIX M COURSEY Houston, TX
3rd COLLIN W PALMER Royse City, TX
HM SAKETH CHATRATHI Frisco, TX
HM BELLE HARTGROVE Dallas, TX
Lot 149 – ‘Y SUBJECT-ANY MEDIA AGE 7 YRS
ART CHILDREN – AGE 7 YRS
1st AANYA RAVISHANKAR Allen, TX
2nd WILLIAM STIMEK Fort Worth, TX
3rd HEIDI R HEIFRIN Bryan, TX
HM CHLOE CHOE ,
HM VIOLET TIEDE Flower Mound, TX
Lot 150 – ANIMALS-ANY MEDIA 7 YRS
ART CHILDREN 7 YRS
1st ALEX CHON ,
2nd CLAIRE K PRANIVONG Irving, TX
3rd ANGELINA ADAMS Bryan, TX
HM LAINA SIDLIK ,
HM REAGAN CORTEZ Dallas, TX
Lot 151 – ST FAIR THEME-‘Y MEDIA 7YRS
ART – CHILDREN SECTION 7 YRS
1st ANGELINA ADAMS Bryan, TX
2nd CLAIRE K PRANIVONG Irving, TX
3rd NOAH E GIPSON Mansfield, TX
HM LAINA SIDLIK ,
HM WILLIAM STIMEK Fort Worth, TX
Lot 152 – ANY SUBJECT,’Y MEDIA AGE 8 YRS
ART – CHILDREN SECTION AGE 8 YRS
1st APRIL HYUN ,
2nd YUNA KIM Irving, TX
3rd JABIN HONG ,
HM SRUTHI PADMANABHAN Allen, TX
HM AMRITHA IYER Plano, TX
Lot 153 – ANIMALS, ‘Y MEDIA – AGE 8 YRS
ART – CHILDREN SECTION AGE 8 YRS
1st NEEL MEHTA Allen, TX
2nd VALENTINE S COURSEY Houston, TX
3rd BLISS E CHUA DALLAS, TX
HM JAYDEN YIU ,
HM GRANT PICKERING ,
Lot 154 – ST FAIR THEME-‘Y MEDIA-8 YRS
ART – CHILDRENS SECTION AGE 8 YRS
1st MACIE SIMECEK Friendswood, TX
2nd ASHLYN LEE Dallas, TX
3rd ELLIE KIM ,
HM YUNA KIM Irving, TX
HM BURKLEY A MASSEY Ft. Worth, TX
Lot 155 – ANY SUBJECT-ANY MEDIA 9 YRS
ART CHILDREN 9 YRS
1st VICTORIA F ZAVALA Dallas, TX
2nd VIBHA BHAT Frisco, TX
3rd COLE D BOLTON Fort Worth, TX
HM VAMIK MALIK Frisco, TX
HM JACK R MALDONADO Irving, TX
Lot 156 – ANIMALS-‘Y MEDIA AGE 9 YRS
ART – CHILDREN 9 YRS
1st DHRUV SABARINATHAN Allen, TX
2nd JUN S KIM Irving, TX
3rd IVORY VANOVER Keller, TX
HM COLLIN CHON ,
HM ANNALISE MARTINEZ Garland, TX
Lot 157 – ST FAIR THEME-‘Y MEDIA 9 YRS
ART CHILDREN 9 YRS
1st COLLIN CHON ,
2nd MANINI PUNIHANI Irving, TX
3rd STEPHANIE LEE ,
HM CURTIS L PALMER Royse City, TX
HM SABRINA G SCHMIDT Prosper, TX
Lot 158 – ANY SUBJECT-‘ Y MEDIA – 10 YRS
ART CHILDREN 10 YRS
1st REESE P WARREN Seymour, TX
2nd TAYLOR DAVIS Irving, TX
3rd TANISHA SHAFI Plano, TX
HM GAVIN LI ,
HM MRITTIKA SHATHISHKUMAR ,
Lot 159 – ANIMALS-ANY MEDIA 10 YRS
ART CHILDREN 10 YRS
1st REBECCA M THOMAS Southlake, TX
2nd MORGAN GOODMAN Grapevine, TX
3rd TANISHA SHAFI Plano, TX
HM BLAKELY WADE Irving, TX
HM SARAH MOSKOWITZ Dallas, TX
Lot 160 – ST FAIR THEME-ANY MEDIA 10 YRS
CHILDREN SECTION 10 YRS
1st TAYLOR DAVIS Irving, TX
2nd BLAKELY WADE Irving, TX
3rd ALEXANDREA SFIKAS Irving, TX
HM ALICE LU Dallas, TX
HM OLIVIA R NAVARRO Irving, TX
Lot 161 – ANY SUBJECT-ANY MEDIA 11 YRS
ART CHILDREN SECTION 11 YRS
1st JONAH KIM ,
2nd HENRY A OBERG Runaway Bay, TX
3rd RIYA SHARMA Allen, TX
HM SELAH SMITH Mesquite, TX
HM IAN GUERRERO Grandview, TX
Lot 162 – ANIMALS-ANY MEDIA 11 YRS
ART CHILDREN SECTION 11 YRS
1st ANYA DICKEY Prosper, TX
2nd ANNA R DO Corinth, TX
3rd HENRY A OBERG Runaway Bay, TX
HM DANIEL YOON ,
HM ALEXANDRA E REEVES Richardson, TX
Lot 163 – ST FAIR THEME-ANY MEDIA 11 YRS
ART CHILDREN SECTION 11 YRS
1st AMULYA SETTYVARI ,
2nd SHELAN BERHE ,
3rd ARIM JUN ,
HM ISABELLE R PARKEY Archer City, TX
Lot 6000 – ART BEST OF SHOW – ADULTS
ART – ADULT BEST OF SHOW
1st VICTORIA W NGUYEN Allen, TX
Lot 6001 – ART BEST OF SHOW – JUNIORS
ART – JUNIOR BEST OF SHOW
1st REAGAN B ROBINSON Aledo, TX
Lot 6002 – ART BEST OF SHOW – CHILDREN
ART – CHILDREN BEST OF SHOW
1st REESE P WARREN

Department B: Ceramics and Hand-Painted China

Class Ribbon Name City/State
Lot 144 – GLAZE, JRS- CERAMICS
JRS CERAMICS
1st JOSH HENNINGSON Carrollton, TX
2nd SARA V DORWARD Dallas, TX
3rd LUKE MILLER Richardson, TX
HM AUDREY CHILDERS Carrollton, TX
HM SAM D PEARSON Arlington, TX
Lot 145 – UNDERGLAZE, JRS – CERAMICS
CERAMICS, JRS
1st SARA V DORWARD Dallas, TX
2nd MEGAN ALDRIDGE Forney, TX
Lot 147 – HAND MODELING, JRS- CERAMICS
CERAMICS, JRS
1st ALLISON GEDDIE Burleson, TX
2nd SOPHIA S FOSTER Allen, TX
3rd SARA V DORWARD Dallas, TX
HM BOONE SIMMS Dallas, TX
Lot 148 – MISCELLANEOUS, JRS-CERAMICS
CERAMICS, JRS
1st SAM D PEARSON Arlington, TX
2nd SARA V DORWARD Dallas, TX
3rd CHLOE ALMOND Dallas, TX
Lot 149 – HAND PAINTED CHINA ON BLANKS
HAND PAINTED CHINA ON BLANKS, NO BOS, JR
1st ALLISION TRUSCOTT Dallas, TX
Lot 150 – ANY ARTICLE, POLYMER CLAY JRS
POLYMER CLAY, JRS
1st ADELE QUALLS Sunnyvale, TX
2nd DELLA ROTEN Pantego, TX
3rd SAMANTHA LIAO Dallas, TX
HM HOLLAND K HENDERSON Rockwall, TX
HM GINGER KING Midlothian, TX
Lot 151 – SCULPTURE, POLYMER CLAY,JRS
POLYMER CLAY JRS
1st FLORANCE D MAYA Farmers Branch, TX
2nd LAUREN A PIERCE Euless, TX
3rd KATHLEEN J DUNHAM Rowlett, TX
HM GRACE M MILLSAP Azle, TX
Lot 152 – SCULPTURE, POTTERY JRS
POTTERY JRS
1st GEORGE H TEETES Dallas, TX
2nd CHLOE ALMOND Dallas, TX
3rd ISABEL W SCHAFFER Dallas, TX
HM GRACE M MILLSAP Azle, TX
Lot 153 – ANY ART. EXCEPT SCULPTURE JRS
POTTERY JRS
1st LUCAS PLANTE’ Flower Mound, TX
2nd CHLOE ALMOND Dallas, TX
3rd ISABEL W SCHAFFER Dallas, TX
HM CHARLOTTE BRAY Plano, TX
Lot 154 – GLAZE, CHILDREN – CERAMICS
CERAMICS, CHILDREN SECTION
1st DOTTIE BERNSTEIN Dallas, TX
2nd AMELIA C THOMAS DALLAS, TX
3rd RAINIE P RODRIGUEZ DALLAS, TX
HM RYAN E MCCOY Plano, TX
Lot 155 – UNDERGLAZE, CHILDREN-CERAMICS
CERAMICS – CHILDREN SECTION
1st AMELIA HARRIS Plano, TX
2nd NEIL HARRIS Plano, TX
Lot 157 – HND MODELING, OTHR CLAY FIRED
CERAMICS – CHILDREN SECTION
1st RAINIE P RODRIGUEZ DALLAS, TX
2nd REAGAN CORTEZ Dallas, TX
3rd COLE D BOLTON Fort Worth, TX
HM RAYLEE KING Midlothian, TX
Lot 158 – MISCELLANEOUS, CHILDREN
CERAMICS – CHILDREN SECTION
1st KYLE ISRAEL Bedford, TX
2nd VALENTINE S COURSEY Houston, TX
3rd EVIE O WESTMORELAND Waxahachie, TX
Lot 6000 – BEST OF SHOW- ADULT CERAMICS
BEST OF SHOW ADULTS -CERAMICS
1st RHONDA L SIMPSON Garland, TX
Lot 6001 – BEST OF SHOW – JUNIOR CERAMICS
CERAMICS – JUNIORS BEST OF SHOW
1st ADELE QUALLS Sunnyvale, TX
Lot 6002 – BEST OF SHOW-CHILDREN CERAMICS
CERAMICS – CHILDREN BEST OF SHOW
1st DOTTIE BERNSTEIN Dallas, TX

Department C: Designer Craftsman

Class Ribbon Name City/State
Lot 184 – TOOLED LTHR ART(CRVD,STMPD
DESIGNER-CRAFTSMAN,LEATHERCRAFT, JRS.
1st GRACE M DORWARD Dallas, TX
2nd REEF R GILLUM Forney, TX
3rd HANNAH R VENTURA Arlington, TX
Lot 185 – Y HAND SEWN ART OF LEATHER
DESIGNER-CRAFTSMAN,LEATHERCRAFT, JRS
1st SILAS SMITH Mesquite, TX
Lot 186 – JEWELRY,W R WOUT STONES JRS
DESIGNER-CRAFTSMAN, METAL WORK, JRS
1st GRACIE MOORHEAD Roanoke, TX
2nd MADELINE E BOYER Stephenville, TX
3rd ALLIE JANECEK Princeton, TX
Lot 187 – SCULPTURE, METAL WORK, JRS
DESIGNER-CRAFTSMAN, METAL WORK, JRS
1st GRACE M MILLSAP Azle, TX
Lot 189 – ASSEMBLAGE, WOOD, JRS
DESIGNER-CRAFTSMAN, MISC. CRAFTS, JRS
1st HANNAH R VENTURA Arlington, TX
Lot 190 – ASSEMBLAGE, OTHR MATERIAL, JRS
DESIGNER-CRAFTSMAN, MISC. CRAFTS, JRS
1st BRIDGET M BEECHAM Dallas, TX
2nd WHIT MABUS Dallas, TX
3rd CALEIGH ENGLAND Dallas, TX
HM JOY M MELTON Waxahachie, TX
HM ANTHONY L HADDAD Troy, TX
Lot 191 – COLLAGE, ANY MATERIAL, JRS
DESIGNER CRAFTSMAN, MISC CRAFTS, JRS.
1st HAVAH JONES Fort Worth, TX
2nd DAVID S DORWARD Dallas, TX
3rd REAGAN C MALDONADO Irving, TX
Lot 192 – PAPER CUTTING, PAPER TOLE, JRS
DESIGNER-CRAFTSMAN, MISC CRAFTS, JRS
1st HARRISON OBERG Runaway Bay, TX
2nd BOONE SIMMS Dallas, TX
3rd GRACE M DORWARD Dallas, TX
HM ABBY MURPHY Denison, TX
Lot 193 – PAPIER MACHE – JRS
DESIGNER CRAFTSMAN-MISC CRAFTS JRS
1st CONNOR B OBRIEN GARLAND, TX
Lot 194 – STATE FAIR THEME, CUR YEAR,MIS
STATE FAIR THEME, CUR YEAR, MISC CRAFTS,
1st EUNICE KIM ,
2nd PARKER GRACE FERGUSON Frisco, TX
Lot 196 – ORIGAMI – DESGN CRAFTSMAN, JRS
DESIGNER CRAFTSMAN, MISC CRAFTS, JRS.
1st CATHRYN E WISLEY Dallas, TX
2nd PAIGE H LAVERGNE Mansfield, TX
Lot 197 – GOURDS – MISC CRAFTS,JRS
JR SECTION – MISC CRAFTS
1st DAVID S DORWARD Dallas, TX
2nd LANE B GARBER Frankston, TX
Lot 198 – ‘Y ARTICLE- MOSAIC TILE – JRS
DESIGNER CRAFTSMAN, MOSAIC TILE, JRS.
1st VICKI M COOLIDGE Mesquite, TX
2nd GINGER KING Midlothian, TX
Lot 199 – ‘Y ARTICLE OF STAINED GLASS,JR
DESIGNER CRAFTSMAN, STAINED GLASS, JRS.
1st HARRISON OBERG Runaway Bay, TX
2nd PAIGE H LAVERGNE Mansfield, TX
Lot 200 – PRNTD FAB,PAINTED R DYED-JRS
DESIGNER CRAFTSMAN,TEXTILES, JRS.
1st TAYLOR TREVINO Dallas, TX
2nd MEGAN SANDERS Arlington, TX
Lot 202 – CRVD DESIGN ARTICLE,WOOD, JRS.
DESIGNER CRAFTSMAN, WOOD, JRS
1st REAGAN C MALDONADO Irving, TX
2nd SAM PENN Lufkin, TX
Lot 203 – BIRD HOUSE OR FEEDER, JRS
DESIGNER CRAFTSMAN,WOOD, JRS
1st JACK MACMILLER Dallas, TX
2nd RACHEL LUCCI Venus, TX
Lot 204 – CANES, WALKING STICKS, SWORDS
CANES, WALKING STICKS, SWORDS, JUNIORS,
1st REEF R GILLUM Forney, TX
Lot 205 – ANIMAL,FOLK ART, JRS
DESIGNER CRAFTSMAN, FOLK ART,JRS
1st MADELINE E BOYER Stephenville, TX
Lot 206 – STRING ART, FOLK ART, JRS.
DESIGNER CRAFTSMAN, FOLK ART, JRS
1st TRAVIS CORRIVEAU Mckinney, TX
Lot 207 – ANY OTHER, FOLK ART JRS
DESIGNER CRAFTSMAN, FOLK ART, JRS
1st HARRISON OBERG Runaway Bay, TX
2nd MAKAYLA GUIETTE The Colony, TX
3rd TRAVIS CORRIVEAU Mckinney, TX
HM JOY M MELTON Waxahachie, TX
Lot 208 – RECYCLED ITEMS, FOLK ART JRS
DESIGNER CRAFTSMAN FOLK ART-JRS
1st ALEXANDER H GOMEZ Mesquite, TX
2nd LYDIA ENGLAND Dallas, TX
3rd GRACE M DORWARD Dallas, TX
HM JOY M MELTON Waxahachie, TX
Lot 209 – ANY DESIGN- ARTISTIC ROCK-JRS
DESIGNER CRAFTSMAN-ARTISTIC ROCK- JRS
1st REAGAN C MALDONADO Irving, TX
2nd PARKER GRACE FERGUSON Frisco, TX
3rd KAYLIE H VON HONAKER Bedford, TX
HM CAROLINE E DUGGAN Richardson, TX
HM GRACE FLORES Lewisville, TX
Lot 210 – ASSEMBLAGE,WOOD,MISC CRAFT
DESIGNER CRAFTSMAN, MISC CRAFTS, CHILDRN
1st KYLE ISRAEL Bedford, TX
2nd ANNA B BARHAM Dallas, TX
3rd COLTON MOORHEAD Roanoke, TX
Lot 211 – ASSEMBLAGE,OTHR MAT,CHLD
DESIGNER CRAFTSMAN, MISC CRAFTS, CHILDRN
1st CLAUDIA MCLENDON Flower Mound, TX
2nd HANNAH MURPHY Denison, TX
3rd JAMESON T WAITS Dallas, TX
HM JACOB LUCCI Venus, TX
Lot 212 – COLLAGE, ANY MATERIAL CHLD
DESIGNER CRAFTSMAN, MISC CRAFTS, CHILDRN
1st MIRANDA LAI ,
2nd REBEKAH BREWER Dallas, TX
3rd ETHAN LUO ,
HM MIHIKA GUPTA , TX
HM JOSHUA B LIMMER Franklin, TX
HM NYSA NAYAK ,
HM HANNAH YANG Dallas, TX
HM MARY BINNS BREWER Dallas, TX
Lot 214 – PAPIER MACHE-MISC CRAFTS,CHLD
DESIGNER CRAFTSMAN-MISC CRAFT,CHLD
1st JUN S KIM Irving, TX
2nd NOAH YANG ,
3rd EVELINA J DICARLO Dallas, TX
HM ISAIAH LUCCI Venus, TX
Lot 215 – PRINTED FABRICS,CHILDREN
DESIGNER CRAFTSMAN-MISC CRAFTS,CHLD
1st YARITZA N GUEVARA Calvert, TX
Lot 216 – PAPER CRAFT,MISC CRAFTS, CHLD
MISC CRAFTS, CHILDREN
1st HENRY A OBERG Runaway Bay, TX
2nd MAYA CARBER Rowlett, TX
3rd ALLISON LI ,
HM CLAIRE K PRANIVONG Irving, TX
Lot 217 – Y CRAFT,ST FAIR THEME,CUR YEAR
DESIGNER CRAFTSMAN,MISC CRAFTS, CHILDREN
1st CALLAN A BALDA Fort Worth, TX
2nd NATHAN STUCKEY Dallas, TX
3rd KANISHK GANDHI ,
HM SEAN W SIEK Bedford, TX
HM JAMESON T WAITS Dallas, TX
Lot 218 – GLASS (FUSED)- MISC CRFT,CHLD
DESIGNER CRAFTSMAN,MISC CRAFTS, CHILDREN
1st RAYLEE KING Midlothian, TX
2nd EMMA GRACE KHAN Fort Worth, TX
Lot 219 – ANY JEWELRY, MISC CRAFT, CHLD
DESIGNER-CRAFTSMAN, MISC CRFT,CHILDREN
1st BEATRIX M COURSEY Houston, TX
2nd LILLIAN YOUNG Garland, TX
3rd SELAH SMITH Mesquite, TX
HM EMMA GRACE KHAN Fort Worth, TX
Lot 220 – ANY SCULPTURE, MISC CRFT,CHLD
DESIGNER-CRAFTSMAN, MISC CRAFTS, CHILD.
1st LAURA K SIEK Bedford, TX
2nd ANYA M SEFKOW Arlington, TX
Lot 222 – ORIGAMI, MISC CRAFTS, CHILDREN
ORIGAMI, MISC CRAFTS, CHILDREN
1st WILLIAM BRASKAMP DALLAS, TX
2nd LILY WILSON Garland, TX
3rd KRISTINA F THOMPSON White Settlemen, TX
Lot 223 – ANY ARTICLE, MOSAIC, CHLDREN
DESIGNER-CRAFTSMAN, MISC CRFT CHLD
1st HENRY A OBERG Runaway Bay, TX
2nd YARITZA N GUEVARA Calvert, TX
3rd ROSE L GLASS Dallas, TX
Lot 224 – RECYCLED/FOUND ITEMS-CHLD
MISC. CRAFTS-CHILDREN
1st KEENAN E KEMP Collinsville, TX
2nd PIA J DICARLO Dallas, TX
3rd STEPHANIE G YANEZ Kaufman, TX
HM PAISLEY COLWICK Venus, TX
HM MATTHEW J DUGGAN Richardson, TX
Lot 225 – MASKS, MISC CRAFTS-CHLD
DESIGNER-CRAFTSMAN, MISC CRAFTS, CHLD
1st REAGAN CORTEZ Dallas, TX
2nd COREY A THOMAS Garland, TX
Lot 226 – BIRD HOUSE R FEEDER,CHLD
DESIGNER-CRAFTSMAN, MISC CRFT, CHLD
1st IDA R MCARTHUR Plano, TX
2nd COLE D BOLTON Fort Worth, TX
3rd HEZEKIAH LUCCI Venus, TX
HM RYAN MAUL Dallas, TX
Lot 227 – WOOD ART, MISC CRAFTS, CHLD
DESIGNER-CRAFTSMAN,MISC CFTS, CHLD
1st CHRISTOPHER R DUGGAN Richardson, TX
2nd CALIANN BENTON FRAZIER Forney, TX
3rd VALENTINE S COURSEY Houston, TX
HM GRACIE PICKERING ,
HM COLTON MOORHEAD Roanoke, TX
Lot 228 – ANY OTHER, MISC CRAFTS, CHLD
MISC CRAFTS, CHLD
1st NATHAN STUCKEY Dallas, TX
2nd KYLIE M PORTIER Garland, TX
3rd SARAI M GUEVARA Calvert, TX
HM EMMA GRACE KHAN Fort Worth, TX
HM NICHOLAS GRADLE Dallas, TX
HM COLTON MOORHEAD Roanoke, TX
Lot 229 – ANY DESIGN-ARTISTIC ROCK-CHLD
DESIGNER CRAFTSMAN-ARTISTIC ROCK- CHLD
1st SABRINA G SCHMIDT Prosper, TX
2nd WILLIAM SERRANO Dallas, TX
3rd ANNA B BARHAM Dallas, TX
HM ZOEY M FORMAN The Woodlands, TX
HM SOPHIE L SCHMIDT Prosper, TX
HM ELI J YANEZ Kaufman, TX
Lot 6000 – BEST OF SHOW – ADULTS
DESIGNER CRAFTSMAN, ADULT SECTION BOS
1st JAMES N SQUIRES Richardson, TX
Lot 6001 – BEST OF SHOW – JUNIORS
DESIGNER CRAFTSMAN, JUNIOR SECTION BOS
1st HARRISON OBERG Runaway Bay, TX
Lot 6002 – BEST OF SHOW – CHILDREN
DESIGNER CRAFTSMAN, CHILDREN SECTION BOS
1st MIRANDA LAI ,

Department D: Dolls

Class Ribbon Name City/State
Lot 100 – BISQUE OR PORCELAIN, ANTIQUE
BISQUE OR PORCELAIN, ANTIQUE
1st CORNELIA ALLRED Heath, TX
2nd DIANE TATOM COMBINE, TX
3rd DOUG LAING Fort Worth, TX
Lot 101 – CHINA HEAD – BEFORE 1930
DOLLS – ANTIQUE DOLLS BEFORE 1930
1st CANDACE GEORGE Grand Prairie, TX
2nd REBECCA GASKIN Rhome, TX
3rd DOUG LAING Fort Worth, TX
Lot 103 – COMPOSITION DOLL, AFTER 1930
MODERN OR CONTEMPORARY DOLLS AFTER 1930
1st CATHIE KALB Garland, TX
2nd CYNTHIA HERSCHKOWITSCH Carrollton, TX
3rd ANN PERDUE Carrollton, TX
Lot 104 – VINYL DOLL, AFTER 1930, MX 24″
MODERN OR CONTEMPORARY DOLLS AFTER 1930
1st LISA M PERDUE Carrollton, TX
2nd CATHIE KALB Garland, TX
3rd TONI SCHUSTER Irving, TX
Lot 105 – HARD PLASTIC DOLL- AFTER 1930
MODERN OR CONTEMPORARY DOLLS AFTER 1930
1st EUGENE L SCHILDER STREETMAN, TX
2nd CATHIE KALB Garland, TX
3rd KRISTINA M RASMUSSEN Plano, TX
HM PRISCILLA BRAWNER Dallas, TX
Lot 106 – BISQUE R PORCELAIN- DOLLS
BISQUE R PORCELAIN- DOLLS-MDRN R CONTEMP
1st VALERIE L RALSTON Carrollton, TX
2nd SHERYL CUTLER Garland, TX
3rd CYNTHIA HERSCHKOWITSCH Carrollton, TX
HM ANN PERDUE Carrollton, TX
Lot 107 – OTHER – AFTR 1930
MODERN OR CONTEMPORARY DOLL
1st JUNE RAIN Dallas, TX
2nd SYLVIA L GAINES Sherman, TX
3rd CHERYL R SELF Dallas, TX
Lot 108 – BARBIES – AFTER 1930, MAX 24″
MODERN OR CONTEMPORARY DOLL – ADULTS
1st CATHIE KALB Garland, TX
2nd MARIALICE HAMPTON Dallas, TX
3rd ANN PERDUE Carrollton, TX
Lot 109 – BABY DOLLS- AFTER 1930,MAX 24″
MODERN OR CONTEMPORARY DOLL, ADULTS
1st JUNE RAIN Dallas, TX
2nd VICTORIA A VANDERSLICE Dallas, TX
3rd CATHIE KALB Garland, TX
Lot 110 – ‘Y CNTRY-MUST BE MADE IN CNTRY
INTERNATIONAL DOLLS-ADULTS
1st SYLVIA L GAINES Sherman, TX
2nd JUNE RAIN Dallas, TX
3rd LISA M PERDUE Carrollton, TX
HM JANET L BLACKWELL Richardson, TX
HM CYNTHIA HERSCHKOWITSCH Carrollton, TX
Lot 111 – ‘Y CNTRY-NOT MDE IN THAT CNTRY
INTERNATIONAL DOLL-NOT MADE IN COUNTRY
1st CATHIE KALB Garland, TX
2nd CYNTHIA HERSCHKOWITSCH Carrollton, TX
Lot 112 – CLOTH-SCULPTURED HNDCRAFTED
HANDCRAFTED DOLLS,MADE BY EXHIBITOR
1st AMY GARRETT Lakeway, TX
Lot 113 – CLOTH-FLAT FACE HNDCRFTD
HANDCRAFTED DOLL-MADE BY EXHIBITOR
1st TONYA SHIPERS Allen, TX
2nd KAREN L CHISM Foney, TX
3rd ADRIANA ESQUEDA Keller, TX
HM KRISTI HOLLAND LITTLE ELM, TX
HM CATHIE KALB Garland, TX
HM ELIZABETH N OWENS Arlington, TX
Lot 114 – POLYMER CLAY, DOLLS ONLY
DOLLS – HANDCRAFTED BY EXHIBITOR
1st RUTH NEWBURY Dallas, TX
2nd RANDI TAYLOR Royse City, TX
3rd CATHIE KALB Garland, TX
Lot 115 – OTHR , UP TO 24″ BY EXHIBITOR
HANDCRAFTED DOLLS-MADE BY EXHIBITOR
1st OLGA ARREDONDO BROCK Euless, TX
2nd AMY MARKS Dallas, TX
3rd CATHIE KALB Garland, TX
Lot 116 – CLOTH, HNDCRFTD DOLL-PURCHASED
HANDCRAFTED DOLLS-UP TO 24″
1st CATHIE KALB Garland, TX
2nd CYNTHIA HERSCHKOWITSCH Carrollton, TX
3rd ANN PERDUE Carrollton, TX
HM CHARLES BERG Dallas, TX
Lot 117 – OTHER, HNDCRFTD (PURCHASED)
HANDCRAFTED DOLLS-PURCHASED
1st CYNTHIA HERSCHKOWITSCH Carrollton, TX
2nd ROSALIE H STRANGI Dallas, TX
3rd SANDY WILLIAMS Arlington, TX
Lot 118 – BISQUE GLASS EYES, MAX 24″
REPRODUCTION DOLLS-MADE BY EXHIBITOR
1st VERA JINKS GRAND PRAIRIE, TX
Lot 119 – BISQUE DOLL, PAINTED EYES
REPRODUCTION DOLLS,MADE BY EXHIBITOR
1st VERA JINKS GRAND PRAIRIE, TX
Lot 120 – CHINA , MADE BY EXHIBITOR
REPRODUCTION DOLLS,MADE BY EXHIBITOR
1st VERA JINKS GRAND PRAIRIE, TX
Lot 122 – COUNTRY / WESTERN
CHARACTER, CELEBRITIES & THEME DOLLS
1st LORETTA A HEADRICK Wylie, TX
2nd ANN PERDUE Carrollton, TX
3rd CORNELIA ALLRED Heath, TX
HM LISA M PERDUE Carrollton, TX
HM ROCHELLE GILLUM Forney, TX
Lot 123 – VICTORIAN STYLE
CHARACTER, CELEBRITIES & THEME DOLLS
1st JUNE RAIN Dallas, TX
2nd ANN PERDUE Carrollton, TX
3rd GAYLE BERGAMINI Karnack, TX
Lot 124 – ANY CHARACTER DOLL
CHARACTER, CELEBRITIES & THEME DOLLS
1st ANY PEREZ-DUECK Mansfield, TX
2nd JUNE RAIN Dallas, TX
3rd WHIT MABUS Dallas, TX
HM JANET RICHTER Dallas, TX
HM DESTINY G WARD Rowlett, TX
Lot 125 – ANY CELEBRITY DOLL
CHARACTER, CELEBRITIES & THEME DOLLS
1st JULIE ALTENAU Dallas, TX
2nd JEANETTE A JOY Carrollton, TX
3rd KELLYE HOLLIS Dallas, TX
HM CYNTHIA K BIETENDORF Rockwall, TX
HM CATHIE KALB Garland, TX
Lot 126 – ST FAIR THEME, CURRENT YEAR
CHARACTER, CELEBRITIES & THEME DOLLS
1st CATHIE KALB Garland, TX
2nd VALERIE L RALSTON Carrollton, TX
3rd JERRI J JOHNSON Grand Prairie, TX
Lot 127 – AMERICANA
CHARACTER, CELEBRITIES & THEME DOLLS
1st CYNTHIA RISHER Forney, TX
2nd LISA M PERDUE Carrollton, TX
3rd ANN PERDUE Carrollton, TX
Lot 128 – ANY PAIR
CHARACTER, CELEBRITIES & THEME DOLLS
1st JILL JACKSON Dallas, TX
2nd MARY COX Sunnyvale, TX
3rd JO ANN BUSHART Arlington, TX
HM CYNTHIA HERSCHKOWITSCH Carrollton, TX
HM ANN PERDUE Carrollton, TX
HM TONI A MAZZOLA Princeton, TX
HM CYNTHIA RISHER Forney, TX
Lot 129 – CLOWNS
CHARACTER, CELEBRITIES & THEME DOLLS
1st ARTURO RODRIGUEZ Dallas, TX
2nd MADISON WEIR Forney, TX
3rd JANA Z HAYES Addison, TX
Lot 130 – TROLL DOLLS
CHARACTER, CELEBRITIES & THEME DOLLS
1st ANN PERDUE Carrollton, TX
2nd CATHIE KALB Garland, TX
3rd CYNTHIA HERSCHKOWITSCH Carrollton, TX
Lot 131 – BARE BEARS, MADE BY EXHIBITOR
BARE BEARS – MADE BY EXHIBITOR
1st AMANDA DEMMER Euless, TX
2nd PAT A TIPTON Rockwall, TX
Lot 132 – BARE BEARS-NOT MADE BY EXHIB
BARE BEARS-NOT MADE BY EXHIBITOR
1st ANN PERDUE Carrollton, TX
2nd CHARLES BERG Dallas, TX
3rd SANDY WILLIAMS Arlington, TX
Lot 133 – DRESSED BEARS-MADE BY EXHIBITR
DRESSED BEARS-MADE BY EXHIBITOR
1st MARTHA A WASSERMAN Dallas, TX
2nd KARI CAMPBELL Garland, TX
Lot 134 – DRSED BEARS-NOT MADE BY EXHITR
DRESSED BEARS-NOT MADE BY EXHIBITOR
1st LOIS GRAHAM Garland, TX
2nd CHRISTINE C ROBERTS Grapevine, TX
3rd CYNTHIA HERSCHKOWITSCH Carrollton, TX
HM AVA MACMILLER Dallas, TX
Lot 135 – ‘Y ANIMAL MADE BY EXHIBITOR
DOLLS – ANIMALS – MADE BY EXHIBITOR
1st CATHIE KALB Garland, TX
2nd TONI A MAZZOLA Princeton, TX
3rd ADRIANA ESQUEDA Keller, TX
HM ANN E DEAN Richardson, TX
HM CINDY PARKER Midlothian, TX
HM PAT A TIPTON Rockwall, TX
Lot 136 – ‘Y ANIMAL NOT MADE BY EXHIBITR
DOLLS, ANIMALS – NOT MADE BY EXHIBITOR
1st CYNTHIA HERSCHKOWITSCH Carrollton, TX
2nd CATHIE KALB Garland, TX
3rd ALEX M PINA Garland, TX
Lot 137 – ANIMALS, OTHER
DOLLS-ANIMALS, OTHER
1st MAGGIE COLE PLANO, TX
2nd GINGER D GLOVER Wylie, TX
Lot 138 – DOLL HOUSE
DOLLS & ADULTS AND JUNIORS
1st KEELY CARSON Dallas, TX
Lot 139 – DOLLS 1930 & AFTER – CHILDREN
DOLLS – CHILDREN’S SECTION
1st EVIE O WESTMORELAND Waxahachie, TX
2nd CLARE A PALMER Royse City, TX
3rd ALYSSA M MCADAMS Cedar Hill, TX
Lot 140 – INTERNATIONAL DOLL IN COSTUME
DOLLS – CHILDREN’S SECTION
1st ALYSSA M MCADAMS Cedar Hill, TX
2nd ANYA M SEFKOW Arlington, TX
3rd ANA CORDOBES Dallas, TX
Lot 141 – BABY DOLL – CHILDREN
DOLLS-CHILDREN’S SECTION
1st CAILYN WEIR Forney, TX
Lot 142 – BEARS – CHILDREN’S SECTION
DOLLS – CHILDREN’S SECTION
1st CAILYN WEIR Forney, TX
2nd ALYSSA M MCADAMS Cedar Hill, TX
Lot 143 – AMERICAN GIRL TYPE- CHILDREN
DOLLS – CHILDREN’S SECTION
1st KATHLEEN E BOLTON Fort Worth, TX
2nd ADALYNN FLEECE Arlington Tx, TX
Lot 6000 – BEST OF SHOW-DOLLS, ADULTS
DOLLS, BEST OF SHOW ADULTS & JUNIORS
1st LORETTA A HEADRICK Wylie, TX
Lot 6001 – BEST OF SHOW -DOLLS – CHILDREN
BEST OF SHOW – CHILDREN’S SECTION
1st KATHLEEN E BOLTON Fort Worth, TX

Department G: Holiday Corner

Class Ribbon Name City/State      
Lot 100 – ARCHWAY DECORATION,’Y MATERIAL
HOLIDAY CORNER-CHRISTMAS
1st ROSE L GLASS Dallas, TX
Lot 101 – CHRISTMAS DOOR DECORATIONS
CHRISTMAS DOOR DECORATIONS
1st MIRIAM MARTINEZ Dallas, TX
2nd KAY WILLINGHAM Grandview, TX
3rd CINDY POWELL Corsicana, TX
HM RYAN E MCCOY Plano, TX
HM PAMELA S MERKIN Sunnyvale, TX
Lot 102 – CHRISTMAS STOCKING, FELT
HOLIDAY CORNER
1st LESLIE C MILLER Desoto, TX
2nd KATHERINE P CHIARELLO Austin, TX
3rd MIRIAM MARTINEZ Dallas, TX
HM JANELL PENDLETON Frisco, TX
Lot 103 – CHRS.STCKNG,FELT(NO KIT-ORIG
HOLIDAY CORNER-CHRS STCKNG FELT ORIG DES
1st ELLEN K ROSE Grapevine, TX
2nd NANETTE K BLACKLOCK Wichita Falls, TX
3rd KATHARINE GOODSON Dallas, TX
Lot 104 – CHRISTMAS STOCKING, OTR FABRIC
HOLIDAY CORNER
1st EVELYN R SPIRES Cleburne, TX
2nd KATHY JAGIELSKI Garland, TX
3rd PAMELA S MERKIN Sunnyvale, TX
HM ANN E DEAN Richardson, TX
HM DEBBIE KNIGHT Dallas, TX
Lot 105 – CHRIS TREE WD/TINWIRE-MAX 30″H
HOLIDAY CORNER
1st SUZY KEANE Red Oak, TX
2nd MARGIE MCGREW Dallas, TX
3rd JENNIFER F PETERS Mckinney, TX of
HM JILL HELM Grand Prairie, TX
Lot 106 – CHRIS.TREE/FELT,LACE-MAX 30″ H
HOLIDAY CORNER
1st ETHEL RADOVICH DALLAS, TX
2nd JERRI J JOHNSON Grand Prairie, TX
Lot 107 – CHRISTMAS TREE ORNAMENT
HOLIDAY CORNER
1st MILLIE E MIXSON Sachse, TX
2nd SHARON RHOADES Dallas, TX
3rd AMY C GONZALES Mckinney, TX
HM ANDREW S WISLEY Dallas, TX
HM TERRY KENNEWELL Double Oak, TX
Lot 108 – CHRIS.TREE SKIRT, ORIG.MAX 42″
HOLIDAY CORNER
1st CARLYON B DEATON Bogata, TX
2nd PAMELA S MERKIN Sunnyvale, TX
3rd KRISTI DANIELS Garland, TX
Lot 109 – CHRISTMAS WINDOW DECORATION
HOLIDAY CORNER
1st AMY S GLASS Dallas, TX
Lot 110 – SANTA CLAUS, STUFFED
HOLIDAY CORNER
1st TERRY J ALLISON Lewisville, TX
2nd CAROL DUFF Dallas, TX
3rd ANN E DEAN Richardson, TX
Lot 111 – SANTA CLAUS, “BIG TEX” STYLE
HOLIDAY CORNER
1st TONI A MAZZOLA Princeton, TX
2nd JAMIE LAUGHLIN Dallas, TX
Lot 112 – SANTA CLAUS,NO STUFED R BIG TX
HOLIDAY CORNER
1st SUSAN REYES Richardson, TX
2nd TONI A MAZZOLA Princeton, TX
3rd DIAN WADE Forney, TX
HM LOIS GRAHAM Garland, TX
Lot 113 – HNDMDE NATIVITY SCENE,5 PCSMAX
HOLIDAY CORNER
1st CAROL DUFF Dallas, TX
2nd JENNIFER F PETERS Mckinney, TX of
3rd ZOE HART Dallas, TX
HM VICKI J PETERS Flower Mound, TX
Lot 114 – HNDMDE FIG.3 PC MAX,17″HT MAX
HOLIDAY CORNER
1st PATRICIA L SHEFFIELD Dallas, TX
2nd CINDY PARKER Midlothian, TX
3rd CAROL DUFF Dallas, TX
Lot 115 – CHRIS. DECRATD WEARING APAREL
HOLIDAY CORNER – CHRISTMAS
1st BONNIE B RILEY ARLINGTON, TX
2nd KATIE GARCIA Frisco, TX
3rd SHANNON PAGE Dallas, TX
HM NATALIE KAUDER Frisco, TX
Lot 116 – IN THE HOOP EMBROIDERY-CHRISTM
HOLIDAY CORNER – ADULTS CHRISTMAS
1st SUZANNE J BLOCKER Houston, TX
Lot 117 – CHRIS.MANTEL COVER R DECRATION
HOLIDAY CORNER – CHRISTMAS
1st CLINTON M BURBACK Dallas, TX
2nd PAT A TIPTON Rockwall, TX
3rd LESLIE TURNER GARLAND, TX
HM CYNTHIA A BARNETT Saginaw, TX
Lot 118 – ANY PATRIOTIC DECORATIO. MISC.
ANY PATRIOTIC DECORATIO. MISC.- HOLIDAY
1st CHERYL FULK Royse City, TX
2nd JENNIFER F PETERS Mckinney, TX of
3rd MYRT TOTTY Newark, TX
HM CAROL DUFF Dallas, TX
HM RANDA L DILLON Grand Prairie, TX
Lot 119 – DECORATED EGG SHELL
DECORATED EGG SHELL,NO ARTIFICAL, MISCEL
1st MILLIE E MIXSON Sachse, TX
2nd DEBRA C CANADY Carrollton, TX
3rd TERRI HAMLETT Alvarado, TX
Lot 120 – CINCO DE MAYO-MISCELLANEOUS
CINDO DE MAYO – HOLIDY CORNER-MISC.
1st MARY D GUNNELS Azle, TX
2nd NANCY S MOORE Frisco, TX
3rd IDA LOPEZ Coppel, TX L
Lot 121 – EASTER DECORATION-MISC.
HOLIDAY CORNER
1st CAROL DUFF Dallas, TX
2nd CINDY PARKER Midlothian, TX
3rd KATHERINE ROBERTS Dallas, TX
HM GINNY WILCOX Garland, TX
HM DOTTIE BERNSTEIN Dallas, TX
Lot 122 – HANUKKAH DECORATION-MISC.
HOLIDAY CORNER-MISCELLANEOUS
1st KATHERINE P CHIARELLO Austin, TX
2nd SHERYL LEVY Fort Worth, TX
3rd CAROLINE GILES Mesquite, TX
Lot 123 – INDEPENDENCE DAY DEC. MISC,
HOLIDAY CORNER-MISCELLANEOUS
1st MYRT TOTTY Newark, TX
2nd CAROL DUFF Dallas, TX
3rd JENNIFER F PETERS Mckinney, TX of
HM ANN E DEAN Richardson, TX
HM TERRY KENNEWELL Double Oak, TX
Lot 124 – MARDI GRAS-MISC.HOLIDAY CORNER
MARDI GRAS – HOLIDAY CORNER-MISC.
1st SUSAN K MOLINA Dallas, TX
2nd HAILEY M DUGGAN Richardson, TX
Lot 125 – NEW YEAR DECORATION-MISC.
HOLIDAY CORNER-MISCELLANEOUS
1st CAROL DUFF Dallas, TX
2nd CINDY YOUNG Granbury, TX
3rd DOTTIE BERNSTEIN Dallas, TX
Lot 126 – PILLOW (16″ X 16″)MAXIMUM-MISC
HOLIDAY CORNER- MISCELLANEOUS
1st CATHY L FIELDS Rowlett, TX
2nd CHELSEY L FIELDS Garland, TX
3rd JUDY A INGRAM Plano, TX
HM FAYE NEDDERMAN Granbury, TX
HM MARTHA K LLEWELLYN Trophy Club, TX
Lot 127 – PLACE MAT,HANDMADE-MISC.
HOLIDAY CORNER-MISCELLANEOUS
1st VICKI J PETERS Flower Mound, TX
2nd FAYE NEDDERMAN Granbury, TX
3rd PAMELA S MERKIN Sunnyvale, TX
HM PATRICIA H GENTRY Leander, TX
Lot 128 – RUNNER,’YMAT.HNMDE 48″MAX,MISC
HOLIDAY CORNER – MISCELLANEOUS
1st SUSAN L GULLORD Allen, TX
2nd DAWN ZIPPER Mesquite, TX
3rd APRIL M ROUSE Richardson, TX
HM CYNTHIA A BARNETT Saginaw, TX
Lot 129 – ST PATRICK’S DAY DEC. MISC.
ST PATRICK’S DAY DEC. HOLIDAY CRNR,MISC.
1st GLENDA P HARDI Wichita Falls, TX
2nd CAROL DUFF Dallas, TX
3rd SUSAN K MOLINA Dallas, TX
Lot 131 – THANKSGIVING DEC-MISCELLANEOU
TABLE DEC. MISC. HALLOWEEN-HOLIDAY CRNR
1st KATHERINE P CHIARELLO Austin, TX
2nd JENNIFER F PETERS Mckinney, TX of
3rd LETHA R CORZINE Cleburne, TX
HM SARAH A BARBER Farmersville, TX
HM PAT A TIPTON Rockwall, TX
Lot 132 – VALENTINE DECORATION-MISC.
HOLIDAY CORNER – MISCELLANEOUS
1st TERRY KENNEWELL Double Oak, TX
2nd CAROL DUFF Dallas, TX
3rd ANISSA J ACOSTA Mesquite, TX
Lot 133 – WALL DEC.’ Y MAT.NO WREATHS
HOLIDAY CORNER – MISCELLANEOUS
1st CHERYL FULK Royse City, TX
2nd EVELYN CHEEK Mesquite, TX
3rd SUZANNE J BLOCKER Houston, TX
HM KATHERINE P CHIARELLO Austin, TX
HM MARIA L FARRELL Mesquite, TX
Lot 134 – WREATHS ‘Y MAT,’Y THEME MAX30″
HOLIDAY CORNER- MISCELLANEOUS
1st DAVID HICKS Arlington, TX
2nd MARGIE MCGREW Dallas, TX
3rd BRANDI L BUMGARNER Grandview, TX
HM ELVENA SHIPMAN Dallas, TX
Lot 135 – COSTUMES,CHLD(TO SZ 12 NO ADLT
HOLIDAY CORNER – HALLOWEEN
1st SALLY MUHL Sunnyvale, TX
2nd KIMBERLY STAMBAUGH Bedford, TX
3rd DESIREE C HENDRYX Mckinney, TX
Lot 136 – DOOR DECORATION, NO WREATHS
HOLIDAY CORNER, HALLOWEEN
1st NICK DYER Arlington, TX
Lot 137 – MANTLE COVER OR DECORATION
HOLIDAY CORNER – HALLOWEEN
1st SUE VANDUZEE Dallas, TX
2nd AMY L GABBARD Mckinney, TX
Lot 138 – MASKS, HOLIDAY CORNER
HOLIDAY CORNER – HALLOWEEN
1st MEGAN SEYMOUR Dallas, TX
2nd FAYE NEDDERMAN Granbury, TX
Lot 139 – PILLOW (16″ X 16″ MAXIMUM)
HOLIDAY CORNER – HALLOWEEN
1st ELIZABETH M PHILLIPS Irving, TX
2nd PATRICIA H GENTRY Leander, TX
3rd FAYE NEDDERMAN Granbury, TX
Lot 141 – TABLE DECORATION – HALLOWEEN
HOLIDAY CORNER – HALLOWEEN
1st ELIZABETH M PHILLIPS Irving, TX
2nd PAT DUNCAN Rowlett, TX
3rd JENNIFER F PETERS Mckinney, TX of
HM TONI A MAZZOLA Princeton, TX
HM ELIZABETH KALKA San Antonio, TX
Lot 142 – WALL DECORATION-NO WREATHS
HOLIDAY CORNER – HALLOWEEN
1st JUDY BRISCOE Grapevine, TX
2nd JULIA W CASE Weston Lakes, TX
3rd CYNDI SCOTT Denton, TX
HM PATRICIA L ECKSTROM Grand Prairie, TX
HM NANCY S MOORE Frisco, TX
Lot 143 – WEARING APPAREL, HALLOWEEN
HOLIDAY CORNER – HALLOWEEN
1st GLORIA TAMAYO Irving, TX
Lot 6000 – BEST OF SHOW – HOLIDAY CORNER
HOLIDAY CORNER- BEST OF SHOW
1st CHERYL FULK Royse City, TX
End Of Report

Department H: Needlepoint, Crewel, and Counted Cross Stitch

Class Ribbon Name City/State
Lot 165 – CNTD CROSS STC, Y ARTICLE JRS
COUNTED CROSS STITCH, JUNIOR SECTION
1st HOPE STAMBAUGH Bedford, TX
2nd ANNE-MARIE J HADDAD Troy, TX
3rd REBEKAH HALE Grandview, TX
Lot 167 – EMBROIDERY / CREWEL , JRS
NEEDLEPOINT JR SECTION
1st NINA T RUSH Fort Worth, TX
2nd AVA MACMILLER Dallas, TX
3rd RILEY G PHILLIPS PLANO, TX

Department I: Needleworking and Sewing

Class Ribbon Name City/State
Lot 200 – APPLIQUE, ANY ARTICLE, JRS
NEEDLEWORK & SEWING – JUNIORS
1st CAROLINE M PALMER Royse City, TX
Lot 204 – CROCHET – ANY ARTICLE
JUNIORS NEEDLEWORK & SEWING
1st ELISE N JACKSON Allen, TX
2nd MADISYN G DOUGLAS Trenton, TX
3rd COLE SLATER Sanger, TX
HM MIA E MAYA Farmers Branch, TX
HM CASSIDY N DAILY Kemp, TX
HM SARAH A BARBER Farmersville, TX
Lot 205 – CROCHET – HAT JRS
NEEDLEWORK & SEWING – JRS
1st CASSIDY N DAILY Kemp, TX
2nd COLE SLATER Sanger, TX
3rd ERIN C HINDMAN DALLAS, TX
Lot 206 – FELTING, ‘Y ARTICLE, JRS
NEEDLEWORK & SEWING, JRS
1st PETRA L MARCH Frisco, TX
2nd ALLISON GEDDIE Burleson, TX
3rd MADELINE E BOYER Stephenville, TX
HM HARPER L READ Wylie, TX
HM DAVID S DORWARD Dallas, TX
Lot 207 – HAND SEWN, ANY ARTICLE
NEEDLEWORK & SEWING – JRS
1st LUNA HARTGROVE Dallas, TX
Lot 208 – KNITTING, ANY ARTICLE, JRS
NEEDLEWORK & SEWING, JRS
1st ERIN C HINDMAN DALLAS, TX
2nd JOSH HENNINGSON Carrollton, TX
3rd AMANDA BURGESS Pflugerville, TX
Lot 209 – KNIT, HAT – JUNIORS
JUNIORS NEEDLEWORK & SEWING
1st AMANDA BURGESS Pflugerville, TX
2nd LUNA HARTGROVE Dallas, TX
Lot 211 – PILLOW-12″X12″ MAX, JRS
NEEDLEWORK & SEWING, JRS
1st RILEY R STOUT Greenville, TX
2nd KAYLA RYAN Dallas, TX
Lot 213 – SEWING MACHINE WORK,’Y ARTICLE
NEEDLEWORK & SEWING, JR SECTION
1st SARAH A BARBER Farmersville, TX
2nd RHIAN MCCARTY Dallas, TX
3rd KIRSTYN CORTEZ Wylie, TX
HM RACHEL E CLAXTON Keller, TX
HM ANNA B BARHAM Dallas, TX
HM SARAI M GUEVARA Calvert, TX
HM ELLA M MCLAIN Dallas, TX
HM MIKAYLIN WINTERS Forney, TX
Lot 214 – STUFFED ANIMAL – JUNIORS
NEEDLEWORK & SEWING, JR SECTION
1st CASSIDY N DAILY Kemp, TX
2nd ANNA B BARHAM Dallas, TX

Department J: Afghans, Rugs, Quilts, and Bedspreads

Class Ribbon Name City/State
Lot 139 – AFGHAN, JRS
AFGHANS, RUGS, QUILTS,BS, JRS.
1st DYLAN J SMITH Elkhart, TX
2nd KARISSA R HITCHCOCK Greenville, TX
3rd MAGGIE LANDRY Nederland, TX
Lot 141 – QUILT – JRS.
AFGHANS,RUGS,QUILTS,BS JRS
1st MADELINE BERRY Fort Worth, TX
2nd PAIGE H LAVERGNE Mansfield, TX
3rd AUTUMN V MILAM Garland, TX
Lot 143 – LATCH HOOK, ANY OTHER – JRS
AFGHANS, RUGS, QUILTS- JRS
1st LAUREN L TEETES Dallas, TX
2nd SOPHIE L SCHMIDT Prosper, TX

Department K: Photography

Class Ribbon Name City/State
Lot 147 – ANIMALS/WILDLIFE, JR COLOR
JUNIOR SECTION COLOR, PHOTOGRAPHY
1st CASIN SELLEARS Temple, TX
2nd MARY A GOSS Austin, TX
3rd MARLYSS BRIGHTWELL Mesquite, TX
HM JACKSON MILLER Glen Rose, TX
HM KAYLIE H VON HONAKER Bedford, TX
Lot 148 – ANIMALS/DOMESTIC, JR CLR
JUNIOR SECTION, COLOR,PHOTOGRAPHY
1st GRACE M DORWARD Dallas, TX
2nd SARAH A MATHIS Krum, TX
3rd EMMALINE M DOBBS Wylie, TX
HM ALEXANDRA L SALSER SUNNYVALE, TX
HM SKYE YOUNGBLOOD Cat Spring, TX
Lot 149 – BIRDS,FISH,REPTILE,MARINE LIFE
JUNIOR SECTION, COLOR, PHOTOGRAPHY
1st ZACHARY W GRAY Harlingen, TX
2nd MADDIE NOLAN Richardson, TX
3rd JACK MACMILLER Dallas, TX
HM JOHN MAGNUSON Mckinney, TX
HM MARGARET A LEWIS Dallas, TX
Lot 150 – CHILD/CHILDREN/PEOPLE
PHOTOGRAPHY – JR COLOR
1st CARYSS SMITH Fort Worth, TX
2nd MIA N MEEHAN Grandview, TX
3rd LAUREN NEWMAN Leonard, TX
HM ANNA R REID Garland, TX
HM JAMIE DRIVER Royse City, TX
Lot 151 – ACTION R MOVEMENT JR COLOR
JUNIOR SECTION, COLOR,PHOTOGRAPHY
1st DAVID A SANDOVAL Plano, TX
2nd HARRISON OBERG Runaway Bay, TX
3rd JACKSON MILLER Glen Rose, TX
HM HALEY PHILLIPS Lovelady, TX
HM EMMALINE M DOBBS Wylie, TX
Lot 152 – SCNERY/LANDSCAPES/WATRSCAPE
JUNIOR COLOR SECTION,PHOTOGRAPHY
1st MARLYSS BRIGHTWELL Mesquite, TX
2nd CASIN SELLEARS Temple, TX
3rd CLAYTON D MYERS Alvord, TX
HM HENRY A OBERG Runaway Bay, TX
HM LUKE MILLER Richardson, TX
HM ELLEE SPEARMAN Rockwall, TX
Lot 153 – FLORA-(CLOSE-UP OR VISTA)
JUNIOR COLOR SECTION,PHOTOGRAPHY
1st CLAYTON D MYERS Alvord, TX
2nd HANNAH CASWELL Snyder, TX
3rd MARGARET A LEWIS Dallas, TX
HM STEPHANY F NIXON Mesquite, TX
HM MADDIE NOLAN Richardson, TX
HM HANNAH R VENTURA Arlington, TX
Lot 154 – RURAL R CITY SCENES ACTIVITIES
JR COLOR SECTION,PHOTOGRAPHY
1st ANDREW S WISLEY Dallas, TX
2nd JOSHUA G BUCHANAN Commerce, TX
3rd JACOB R MAYFIELD Corinth, TX
HM PATRICK SHAMP Denton, TX
HM LANCE CARTER Terrell, TX
Lot 155 – INSECTS – JR COLOR,PHOTOGRAPHY
PHOTOGRAPHY – JR COLOR
1st ANDREW S WISLEY Dallas, TX
2nd JAMIE DRIVER Royse City, TX
3rd DELANEY J MORRISON San Antonio, TX
HM PAIGE H LAVERGNE Mansfield, TX
HM MADDIE NOLAN Richardson, TX
Lot 156 – PAT.(MILTRY)1ST RESPONDERS
PHOTOGRAPHY – JR COLOR
1st OLIVIA PADILLA Garland, TX
2nd MEGAN DAVIS Bedford, TX
3rd SKYE YOUNGBLOOD Cat Spring, TX
HM DAVID S DORWARD Dallas, TX
Lot 157 – ARCH. FEATURES,BLDG,MONUMNT
JUNIOR COLOR SECTION,PHOTOGRAPHY
1st JACOB R MAYFIELD Corinth, TX
2nd HALEY PHILLIPS Lovelady, TX
3rd BRYDIE HARDWICK Allen, TX
HM DANIEL HEMMI GARLAND, TX
HM ELLEE SPEARMAN Rockwall, TX
Lot 158 – ABSTRACT,PHOTOGRAPHY, JR COLOR
PHOTOGRAPHY, JR COLOR
1st ANNA L MAGNUSON Mckinney, TX
2nd SURYA M ASSAR Dallas, TX
3rd MAYA P HENDERSON Melissa, TX
Lot 159 – STILL LIFE(SEE ADULT SECTION)
PHOTOGRAPHY-JR SECTION
1st RYLIE C CARROLL Sulphur Springs, TX
2nd DAVID A SANDOVAL Plano, TX
3rd ZACHARY W GRAY Harlingen, TX
HM RILEY ROBERTS Lubbock, TX
HM JOSHUA R GRAVES Arlington, TX
HM TALYSSA M GONZALES Cedar Hill, TX
Lot 160 – BLUEBONNETS,CLOSEUP R FLORA
PHOTOGRAPHY-JR COLOR
1st MARY A GOSS Austin, TX
2nd BRYDIE HARDWICK Allen, TX
3rd HENRY A OBERG Runaway Bay, TX
HM DANIEL PICKARD Venus, TX
HM TATUM O BRUBAKER Springtown, TX
Lot 161 – STATE FAIR / ST FAIR THEME
PHOTOGRAPHY – JR COLOR
1st HARRISON OBERG Runaway Bay, TX
2nd PATRICK SHAMP Denton, TX
3rd HENRY A OBERG Runaway Bay, TX
HM ANNA L MAGNUSON Mckinney, TX
HM KATHERINE MAYES Fort Worth, TX
HM CAROLINE C RAGAN Dallas, TX
Lot 162 – HOLIDAYS – JR COLOR
PHOTOGRAPHY – JR COLOR
1st DAVID S DORWARD Dallas, TX
2nd JACOB R MAYFIELD Corinth, TX
3rd GRACE M DORWARD Dallas, TX
HM DAVID BARFOOT Dallas, TX
HM CAROLINE C RAGAN Dallas, TX
Lot 163 – HONEY BEES- JR COLOR
PHOTOGRAPHY – JR COLOR
1st LAUREN NEWMAN Leonard, TX
2nd ANNA L MAGNUSON Mckinney, TX
3rd DANIEL PICKARD Venus, TX
HM SAMANTHA RICKETTS Sanger, TX
HM MARY A GOSS Austin, TX
HM HANNAH N MULLINS De Leon, TX
Lot 164 – SKIES, SUNRISE,SUNSET,WEATHER
PHOTOGRAPHY – JR COLOR
1st AVERY COLE Dallas, TX
2nd SARAH A MATHIS Krum, TX
3rd MARY A GOSS Austin, TX
HM HANNAH CASWELL Snyder, TX
HM LAURA M WEBBER Weatherford, TX
HM MIA N MEEHAN Grandview, TX
HM CASIN SELLEARS Temple, TX
Lot 165 – NOT IN TX, CULTURAL R ANIMALS
PHOTOGRAPHY, JR COLOR
1st DAVID S DORWARD Dallas, TX
2nd RISHI M ASSAR Dallas, TX
3rd ETHAN SPEARMAN Rockwall, TX
HM ROBBY E COLE Austin, TX
HM AVERY COLE Dallas, TX
HM EMMA E BRANTLEY Richardson, TX
HM AVA MARTIN Euless, TX
Lot 166 – NOT IN TEXAS (LANDSCAPE)
PHOTOGRAPHY – JR COLOR
1st SYDNEY A CHAPUT Plano, TX
2nd MARLYSS BRIGHTWELL Mesquite, TX
3rd MEGAN DAVIS Bedford, TX
HM RISHI M ASSAR Dallas, TX
HM RYLIE C CARROLL Sulphur Springs, TX
HM MIA N MEEHAN Grandview, TX
Lot 167 – ANIMALS, JR B&W, PHOTOGRAPHY
JR B&W SECTION, PHOTOGRAPHY
1st MADDIE NOLAN Richardson, TX
2nd JENNA LEE Whitewright, TX
3rd JAMIE DRIVER Royse City, TX
HM HARRISON OBERG Runaway Bay, TX
HM HANNAH N CLAXTON Fort Worth, TX
HM AVERY COLE Dallas, TX
Lot 168 – FLORA (CLOSE-UP OR VISTA)
JR B&W SECTION, PHOTOGRAPHY
1st STEPHANY F NIXON Mesquite, TX
2nd MADDIE NOLAN Richardson, TX
3rd JOHN MAGNUSON Mckinney, TX
Lot 169 – RURAL/CITY SCENES/ACTIVITIES
PHOTOGRAPHY-JR B & W
1st GAVIN A GODINEZ Garland, TX
2nd SOPHIA DORWARD Dallas, TX
3rd MAKALAH R MACIAS CEDAR HILL, TX
Lot 170 – ARCHITECTURAL FEAT.MONU,BLDGS
PHOTOGRAPHY – JR B & W
1st JENNA LEE Whitewright, TX
2nd GAVIN A GODINEZ Garland, TX
3rd MARGARET A LEWIS Dallas, TX
HM STEPHANY F NIXON Mesquite, TX
Lot 171 – STILL LIFE,(SEE ADULT COLOR)
PHOTOGRAPHY – JR B & W
1st SKYE YOUNGBLOOD Cat Spring, TX
2nd JULIA KNIGHT Royse City, TX
3rd JAMIE DRIVER Royse City, TX
HM RYLIE C CARROLL Sulphur Springs, TX
Lot 172 – CHILD/CHILDREN/ PEOPLE -JR B&W
JR B&W SECTION, PHOTOGRAPHY
1st BRYDIE HARDWICK Allen, TX
2nd KATHERINE MAYES Fort Worth, TX
3rd DAVID A SANDOVAL Plano, TX
HM ALYSSA J STEVENS Carrollton, TX
HM CLAYTON D MYERS Alvord, TX
HM EVERETT RITCHIE Wylie, TX
Lot 173 – NOT IN TX ANIM,CLT,LNDSP
PHOTOGRAPHY – JRS B & W
1st HENRY A OBERG Runaway Bay, TX
2nd AVERY COLE Dallas, TX
3rd CAROLINE C RAGAN Dallas, TX
HM DAVID A SANDOVAL Plano, TX
HM RUBY L STOUT Greenville, TX
Lot 174 – CLR OR B&W, ALTERED, JRS
PHOTOGRAPHY- SPEC SEC,JRS
1st CLAYTON D MYERS Alvord, TX
2nd DELANEY J MORRISON San Antonio, TX
3rd MIA N MEEHAN Grandview, TX
HM PATRICK SHAMP Denton, TX
HM RISHI M ASSAR Dallas, TX
Lot 175 – ANIMALS-CLR OR B & W, CHLDRN
PHOTOGRAPHY – CHILDREN SECTION
1st CHARLOTTE GILBRETH Fort Worth, TX
2nd WILLIAM SERRANO Dallas, TX
3rd KAYSON MCAFEE Quinlan, TX
HM HAYDEN J BERNDT Burleson, TX
HM ALICEN LEE Whitewright, TX
HM EMILY JOHNSON Burleson, TX
HM BRYNNLY F HOHLT Bryan, TX
HM ABBEY NEAL Watauga, TX
HM DREW NEAL Watauga, TX
HM JOHN D COUGHEY Fort Worth, TX
Lot 176 – ‘Y SUBJECT CLR R B & W-CHIDRN
PHOTOGRAPHY – CHILDREN
1st HANNAH MURPHY Denison, TX
2nd PAYTON E FUQUA Burleson, TX
3rd ALICEN LEE Whitewright, TX
HM EMILY JOHNSON Burleson, TX
HM ALEXANDRA E REEVES Richardson, TX
Lot 177 – PEOPLE – CLR OR B&W-CHLDRN
PHOTOGRAPHY – CHILDREN SECTION
1st HAYDEN M PIERCE Mckinney, TX
2nd JORDAN T WILSON Falfurrias, TX
3rd DONNIVAN FLEECE Arlington Tx, TX
HM REECE E ERICKSON Midlothian, TX
HM AVERY FARRELL Crowley, TX
HM GAVIN STAHR Plano, TX
Lot 178 – FLORA-CLOSE UP OR VISTA;CHLDRN
PHOTOGRAPHY – CHILDREN SECTION
1st ALICEN LEE Whitewright, TX
2nd EMILY B DAILY Kemp, TX
3rd LANDON PROUSE Bryan, TX
HM HANNAH P EDWARDS Red Oak, TX
HM BRYNNLY F HOHLT Bryan, TX
HM MAYA CARBER Rowlett, TX
HM HARPER READ Wylie, TX
HM HAYDEN BERNDT Burleson, TX

Department L: Scale Models

Class Ribbon Name City/State
Lot 127 – JR KIT, AIRCRAFT VEHICLE
SCALE MODEL JUNIOR SECTION
1st GEORGE H TEETES Dallas, TX
2nd CHARLIE BARHAM Dallas, TX
Lot 130 – JR KIT, SHIP (SAILS)
SCALE MODEL JUNIOR SECTION
1st JOSIAH D LEE Duncanville, TX
2nd DAVID BUTSCH Frisco, TX
Lot 132 – JR KIT ANY OTHER SUBJECT
SCALE MODEL JR SECTION KIT
1st ADELE QUALLS Sunnyvale, TX
2nd ETHAN G VAILE Frisco, TX
Lot 133 – JR KIT CONVERSION-ANY SUBJECT
SCALE MODEL JUNIOR SECTION
1st NICK BRITTON Arlington, TX
Lot 134 – JR SCRATCH,PRIMARILY RAW MATER
SCALE MODEL JUNIOR SECTION
1st EMMA K HOWELL Fort Worth, TX
2nd CHARLIE BRYANT Arlington, TX
3rd CAMPBELL ALMOND Dallas, TX
Lot 136 – SHOE BOX PARDE FLOAT PATRIOTIC
SCALE MODELS, JR SCRATCH BUILT
1st VICKI M COOLIDGE Mesquite, TX
2nd WILL MABUS Dallas, TX
Lot 138 – SHOE BX PAR FLOAT ST FAIR THME
SCALE MODELS – JUNIOR SCRATCH BUILT
1st JACK MACMILLER Dallas, TX
Lot 141 – NON-MILITARY THEME-JR DIORAMA
SCALE MODELS JUNIOR DIORAMA
1st RACHEL LUCCI Venus, TX
2nd NICHOLAS D WEBB Dallas, TX
3rd GEORGE H TEETES Dallas, TX
Lot 142 – JUNIOR LEGOS – SCRATCH BUILT
JUNIOR LEGOS – SCRATCH BUILT – NO KITS
1st DUNCAN L HARPER Mckinney, TX
2nd ZAKARIAH DENNIS Denison, TX
3rd KAYDEN HAWKINS WYLIE, TX
HM SETH GILES Mesquite, TX
HM MATTHEWS A REEVES Richardson, TX
HM HAYDEN MARCHANT Dallas, TX
Lot 143 – KITS,ANY SUBJECT-NO LEGO K’NEX
SCALE MODELS CHILDREN’S SECTION
1st DONNIVAN FLEECE Arlington Tx, TX
Lot 144 – SCRCH BLT,’Y SUBJ NO LEGO/KNEX
SCALE MODELS CHILDREN’S SECTION
1st PRANAVI CHATRATHI Frisco, TX
Lot 145 – SCRCH BLT FAIR THME NOLEGO/KNX
SCALE MODELS CHILDREN’S SECTION
1st REBEKAH BREWER Dallas, TX
Lot 146 – SHOE BOX PARDE FLOAT PATRIOTIC
SCALE MODELS – CHILDREN’S SECTION
1st WILLIAM SERRANO Dallas, TX
2nd ISAIAH LUCCI Venus, TX
Lot 147 – SHOE BX PARADE FLOAT HOLIDAY
SCALE MODELS CHILDREN’S SECTION
1st MICHAEL HARMON Sunnyvale, TX
2nd IAN GUERRERO Grandview, TX
3rd GRIFFIN CHILDERS Carrollton, TX
HM HEZEKIAH LUCCI Venus, TX
HM JACOB LUCCI Venus, TX
HM WILLIAM SERRANO Dallas, TX
Lot 148 – SHOE BOX PAR FLOAT STFAIR THME
SCALE MODELS CHILDREN’S SECTION
1st MICHAEL HARMON Sunnyvale, TX
2nd MATTHEW J DUGGAN Richardson, TX
Lot 149 – ANY THEME,CHLD DIORAMA
SCALE MODELS CHILDRENS DIORAMA
1st HEZEKIAH LUCCI Venus, TX
2nd WILLIAM SERRANO Dallas, TX
3rd JACOB LUCCI Venus, TX
HM MICHAEL HARMON Sunnyvale, TX
Lot 150 – LEGOS 7 & UNDER, SCALE MODELS
SCALE MODELS CHILDREN LEGOS
1st MICHAEL HARMON Sunnyvale, TX
2nd ANDREW HEMMI Garland, TX
3rd ADALYNN FLEECE Arlington Tx, TX
HM HEZEKIAH LUCCI Venus, TX
Lot 151 – LEGO ASSEMBLY, 8 YRS TO 11 YRS
SCALE MODELS CHILDREN’S SECTION
1st AARON L CHAPUT Plano, TX
2nd NICHOLAS GRADLE Dallas, TX
3rd JOSHUA MEEKS Hallsville, TX
HM DERIAN HERRMANN Dallas, TX
HM REED MURRAY Fort Worth, TX
HM BROOKLYN LEWALLEN Rockwall, TX
Lot 152 – K’NEX ASSEMBLY-7 YRS & UNDER
SCALE MODELS CHILDREN SECTION –
1st MATTHEW J DUGGAN Richardson, TX
2nd CLARA WALKER Hallsville, TX
Lot 153 – K’NEX ASSEMBLY- 8 TO 11 YEARS
SCALE MODELS CHILDREN SECTION –
1st LEVI WALKER Hallsville, TX